Обмежити пошук фільтруванням:
Сьогодні нова українська школа продовжує активно просувати ідею багатоперспективного підходу в навчанні історії. Однією з найважливіших проблем, що виникла після здобуття незалежності Україною, стало створення ефективної системи історичної освіти, яка відіграє ключову роль у формуванні національної ідентичності, особливо в умовах війни.
Сьогодні нова українська школа продовжує активно просувати ідею багатоперспективного підходу в навчанні історії. Однією з найважливіших проблем, що виникла після здобуття незалежності Україною, стало створення ефективної системи історичної освіти, яка відіграє ключову роль у формуванні національної ідентичності, особливо в умовах війни.
Даний матеріал містить цікаву та змістовну інформацію щодо вірування, побуту та способу життя давніх римлян. Використання даного матеріалу дає можливість мотивувати освітню діяльність учнів 6 класу, порівняти менталітети даних жителів нашої планети із сучасністю, практично використати позитивні моменти в матеріальному та духовному світогляді сучасності.
Мета: розвивати громадянські риси особистості: патріотизм, самосвідомість;
виховання в учнів любові до рідної землі, українського народу, української мови, розуміння того, що від результатів та вкладу кожного, від усвідомлення себе частиною українського суспільства залежить майбутнє та перемога нашої держави у час повномасштабного вторгнення Росії; виховати почуття обов'язку - берегти і розвивати Україну, ніколи не забувати про досвід минулого, вірити у перемогу та підтримувати українців.
Сьогодні, як ніколи, важливо формувати в здобувачів освіти розуміння того, що наша держава належить до європейського спільного дому. Україна є частиною Європи. Європа – це велика родина, об’єднання прогресивних, демократичних держав. Європейці поєднані спільною ідеєю процвітання та миру З цією метою проведемо урок, присвячений Дням Європи. Мова тут про цінності ЄС: про свободу, про верховенство права... Пригадаймо, що це за цінності та дамо відповідь на запитання: Чому важливо бути вільною людині? Чому важливо бути вільною країні? Поміркуймо, чи близькі українцям європейські цінності?
Мета: збагачувати знання учнів про події в Україні в епоху Євромайдану, Революції гідності, про людей, які стали на захист інтересів України; розвивати в учнів почуття патріотизму, любові до свого народу; сприяти пробудженню бажання вивчати історію своєї держави, вболівати за її майбутнє, виховувати повагу до людей, які полягли за незалежність країни.
Знання роблять людину сильнішою. Знання історії робить людину ще й вільною. Це реалії нашого життя. Укотре Україна захищає своє право бути незалежною, веде боротьбу проти агресії росії. Війна поставила перед українським суспільством багато складних питань, оголила минулі помилки, загострила прорахунки, примусила переглянути ставлення до сьогодення, критично оцінити майбутнє. Виявилося, що одним із центрів протиборства в цій війні стала наша історія. Держава-агресор відмовила Україні не тільки в праві суверенності, а й у праві мати свою історію.
8 травня, Україна та весь цивілізований світ відзначають
День пам’яті та примирення, присвячений загиблим у Другій світовій війні 1939-1945 років.
Актуалізувати знання учнів, здобуті під час вивчення стародавніх цивілізацій; розглянути обставини їх виникнення, природничо-географічні умови та населення цивілізацій; удосконалювати навички роботи з різними джерелами інформації; розвивати вміння та навички застосовувати та пояснювати поняття, давати власну оцінку, висловлювати аргументовані судження; узагальнювати та систематизувати матеріал у схеми, робити висновки.