Користувацький вхід

Закріплення звукових значень літери «ц». Робота над текстом «Циркова залізниця»

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


Урок навчання грамоти

Закріплення звукових значень літери «ц». Робота над текстом «Циркова залізниця»

Мета: закріпити букву «це», вчити читати слова з цією буквою, виконувати звуковий аналіз слів;розвивати читацькі інтереси, логічне мислення,    мовленнєві здібності, збагачувати словниковий запас учнів; виховувати культуру мовлення, увагу, спостережливість.
 Обладнання: предметні малюнки, звукові пенали
 
ХІД УРОКУ
1.   Організація класу.
2.   Повідомлення теми і мети уроку.
-         Діти, давайте пригадаємо яку букву ми вивчали на минулому уроці. Сьогодні ми закріпимо цю букву, а також повторимо букви, які вивчали раніше. На уроці нас чекає багато завдань, щоб встигнути їх усі виконати ми повинні бути уважними, спостережливими .
3.   Повторення вивченого:
а)       гра «Лабіринт» - в абетці відшукайте букву «в», опустіться вниз на 26укви, поверніть праворуч на 26укви, опустіться на одну вниз.
б)    На якій букві зупинилися? (п)
в)     Назвіть слова у яких є ця буква.
г)     б)від букви «б» вниз на 36укви,вліво на 1букву,вниз на 2букви (х).
д)    Назвіть слова в яких є ця буква.
е)     від «ж» вниз на 16укву, вліво на 26укви, вниз на 36укви (ц).
4.       а)читання за індивідуальними картками
б)  виконання звукових моделей слів (З учні)
в)  робота біля дошки: лисиця, білка, слон, котик(малюнки) поєднати зі схемами слів.
Яке слово залишилося без схеми, давайте її складемо: лисиця.
Скільки голосних звуків ?
Про що це говорить?
Скільки звуків позначає буква я?
Наведіть приклади слів, коли буква « я» означає два звука.
Складіть речення зі словом лисиця.
Відгадайте загадку:     Білий камінь, що у воді розтає (цукор).
Складіть звукову модель слова відгадки.
Зробіть висновок.
  г)прослухати  читання за картками : Хто читав краще?
5.   Хорове читання слів. Правильна вимова звука (ц).
Цу-цик          кри-ни-ця
Це-гли-на      водиця
Цу-кор          цу-ке-рка
Сті-лець        мо-ло-дець
 В яких словах звук (ц) вимовляємо м’яко?
 
         Визначити зайве слово ( по рядам).
Рука                квіти            киця
Нога               хлопець       лисиця
Обличчя        цибуля         рибалка
Перець          заєць             цирк
 
              ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА
 
6.   Тлумачення слів.
 Завдання від зайців:скласти слова, об’єднавши літери за кольором.
Арена - майданчик усередині цирку для артистів;
Перон - майданчик уздовж колії,біля якого зупиняється поїзд на
станції.
7.   Робота над текстом «Циркова залізниця».
а)     Читання тексту вчителем.
- Чи сподобалось дітям у цирку?
- По чому це видно?
б)    Самостійне напівголосне читання.
Колективне відтворення змісту прочитаного.
-       Хто побував у цирку?
-       Про що була циркова вистава ?
-       Які тварини виступали?
-       Що вони робили?
-       Що найбільше сподобалося?
в)     Вибіркове читання:
- Що робила слониха?
    - Хто продавав квитки?
    - Чому на арену вивели зайця?
    - Хто був начальником станції?
 
ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА
 
8.   Словникова робота.
Практичне поняття про вживання слів у переносному значенні.
В українській мові слова можуть вживатися у переносному значенні.
Так, зайцем не завжди називають тваринку . Людей, які їдуть без квитка, теж називають зайцями.
Є в українському мовленні таке порівняння «полохливий як заєць». Про кого так говорять?
9.   Гра «Розвідники». Найдіть речення що починаються словами:
Довго…Слониха...  Хотів....      Під.,..
10.              Гра «Сфотографуй слово» (ЗАПАМ’ЯТАЙ СЛОВО)
Лисиця            цукор                  цирк
 
11.    Підсумок уроку.
-Яку літеру ми сьогодні закріплювали?
-Полічіть, скільки разів зустрілися в тексті слова з літерою «це»?(9)

Автор: 

Тронь Наталя Володимирівна

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі