Користувацький вхід

Урок з позакласного читання за повістю Андрія Бачинського "Неймовірні пригоди Остапа та Даринки"

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.



Позакласне читання. Сучасна дитяча пригодницька повість.
Андрій Бачинський «Неймовірні пригоди Остапа та Даринки»

Мета: ознайомити учнів з повістю А.Бачинського, опрацювати зміст повісті, її ідейно-тематичне спрямування ; розвивати культуру зв’язного мовлення , уміння характеризувати художні образи, увагу, стережливість; виховувати моральні якості.

Тип уроку: засвоєння нових знань

Обладнання: фотокартка А.Бачинського

Хід уроку

І. Організаційний момент

ІІ.Актуалізація опорних знань

-Що ми називаємо легендою?

-У яких творах,які ви читали, згадуються історичні особи?

ІІІ.Сприйняття і засвоєння учнями навчального матеріалу

1.Вступне слово про Андрія Бачинського

А.Бачинський народився у місті Калуш у 1968 році. Живе і працює у Львові.

За освітою інженер- конструктор .Захоплюється історією рідного краю. Любить подорожувати сі своїми 3-ма дітьми й вигадав для них ( і про них) різні пригодницькі історії. Став переможцем конкурсу « Золотий лелека»-

2009. У номінаціі « Пригодницька повість».

2.Історична довідка

Опришки

Це учасники національно-визвольної боротьби у Галиччині,Закарпатті й на Буковині протии феодально-кріпосницького гніту з другої половини XVІ ст.

Збройні загони опришків нападали на панські двори і державні маєтки, знищували і відбирали майно ,карали особливо зажерливих і жорстоких панів, адміністраторів ,сільських глитаїв . Найвідомішим серед опришків став загін з 30 чоловіків під проводом М. Штолюка. Виступи опришків прискорили проведення аграрної реформи й ліквідацію кріпосництва в Австрійській імперії.

Олекса Довбуш

Керівник антифеодального руху опришків . Перші відомості про боротьбу Довбуша протии гнобителів містяться в документах 1738 року . Загін Довбуша спочатку діяв на Коломийщині. Майже в усіх селах опришки мали побратимів,які всіляко допомагали їм. Споби шляхти знищити загін Довбуша сім років не мали успіху. Ім’я легендарного героя було відоме за межами західно-українських земель-у Польщі, Молдові, Угорщині, Болгарії. Загинув Дорошенко від руки зрадника.

3.Словникова робота

Мольфар-чарівник

Костел-римо-католицький храм.

Єзуїти-члени католицького чернечого ордену « Товариство Ісуса», заснованого з метою боротьби з Реформацією.

Бартка-маленька сокира

Тамплієри-члени католицького духовно-рицарського ордену.

4.Обговорення змісту повісті у формі бесіди із застосуванням запропонованих питань

-До чого нас готує назва твору ?

-Через що виникали конфлікти між Остапом і Даринкою?

-Що сталося з Даринкою?

-Яку легенду розповів мольфар Остапові?

-Через які випробування мали пройти Остап і Даринка, щоб звільнити душу опришка Івана?

-Чому під час подорожжі дітей до Львова люди дивилися на них дивно ?

-Як Остап і Даринка потрапили у підземелля костьолу ?

-Чим діти допомогли монахові ?

-Яку історію розповів дітям привид Марціани ?

- Як діти звільнилися з полону у панаСтаніслава Жевуського ? Яка риса характеру виявилася у дітей у цьому епізоді ?

-За словами мольфара, де скарб Остапа І Даринки ?

-Що залишилося у дітей на згадку про мольфара ?

-Хто така Бона Сфорца ?

-Перекажіть, як Остап і Даринка звільнили сестру Оленку . Яка риса характеру дітей виявляється у цьому епізоді ?

-Як діти знову з минулого потрапили у сучасність ?

-Знання з яких предметів допомагали дітям долати труднощі ?

-Які фантастичні істоти зустрічаються на шляху у дітей ?

-За допомогою чого у повісті відтворений історичний колорит минулого ?

5. Завдання

Переказати епізод, який найбільше запам’ятався.

6. «Гронування»

Визначити риси характеру Остапа і Даринки .

7.Завдання

Визначити головну думку твору.

8.Метод «Прес»

Довести , що прочитаний твір –повість .

ІV.Підсумок уроку

Скласти сенкан на тему « Остап і Даринка»

Приклад

Остап і Даринка.

Сміливі, розумні,впевнені.

Допомагають,визволяють.

Сила у єдності.

Взаємодопомога.

V.Домашнє завдання

Твір-мініатюра « Сила у єдності»

Автор: 

Мордух Олена Василівна
Любимівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів
с.Любимівка
Нововоронцовський р-н
Херсонська обл.

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі